Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Başkan Yanılmaz’dan Uyarı

01 Ağustos 2015 Cumartesi 14:13 Başkan Yanılmaz’dan Uyarı Şehrin muhtelif yerlerinde eş zamanlı çıkan 8 yangınla ilgili Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz bir açıklama yaptı
Başkan Yanılmaz, son yılların en sıcak günlerini yaşadığımız şu günlerde aynı anda birden çok yerde çıkan yangına Elazığ Belediyesi itfaiyesinin anında müdahale ettiğini belirtti.
Bugün çıkan yangında can kaybının yaşanmamasının sevindirici bir gelişme olduğunu ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
“Aşırı sıcaklar sebebiyle en küçük bir kıvılcım ya da sigara izmaritinden büyük yangınlar meydana gelmektedir. Bu sebeple vatandaşlarımız özellikle bugünlerde oldukça dikkatli olmalıdır. Sigara izmaritleri ya da piknik sonrası mangal ateşinin muhakkak söndürülerek olası bir yangına sebebiyet verilmemelidir. Bugün öğle saatlerinde çıkan eş zamanlı yangınlara ekiplerimiz aynı anda müdahale ederek yangınları kontrol altına almıştır.
BAŞKAN YANILMAZ’DAN GEÇMİŞ OLSUN
Elazığ’ın birçok noktasında aynı anda çıkan yangınlara diğer kurum ve kuruluşların da itfaiye araçlarıyla destek verdiğini ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, sözlerini şu şekilde tamamladı.
“Belediyemiz itfaiyesiyle birlikte 8. Kolordu Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Havalimanı itfaiyesi ile Keban, Kovancılar, Karakoçan, Palu ilçe belediyelerinden gelen itfaiye araçları yangınlara anında müdahale ederek söndürme çalışmalarına katıldı. Elazığ’ın birçok noktasında eş zamanlı çıkan yangında can kaybının olmaması hepimizi sevindirmiştir. Yangınlara özverili ve fedakârca müdahale eden başta belediyemiz itfaiye ve diğer müdürlük çalışanlarına, diğer kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür ediyor, şehrimize de geçmiş olsun diyorum.”

Hizmet Kategorisi İtfaiye Hizmetleriİlgili Müdürlük İtfaiye Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi