Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Mezarlıklarda Su İsrafına Dikkat

03 Temmuz 2015 Cuma 14:58 Mezarlıklarda Su İsrafına Dikkat Elazığ Belediyesi tarafından Asri ve Harput mezarlıklarında su israfının önlenmesi konusunda vatandaşlar uyarıldı
Mezarlık alanlarında yeşil dokunun artması ve ziyaretçilerin rahatlıkla suya ulaşmaları için Elazığ Belediyesi tarafından Harput'ta başlatılan 6 bin metre şebeke suyu hattı çekim çalışmaları devam ediyor. Harput mezarlığında yapılan çalışmalarla artezyen sayısı 5'e çıkarılırken, çeşme sayısı da 22'ye çıkartıldı.
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Sağlanan kolaylıklara karşın bazı vatandaşlarımız tarafından mezarlık alanlarında ağaç ve bitkilerin sulanmasının ardından musluklar açık bırakıldığı gözlemlenmiştir. Açık bırakılan bir musluk dışardan kolaylıkla gözükmediği için de bu durum günlerce sürebilen su israfına neden olmaktadır. Zor şartlarda ve yüklü masraflar harcanarak elde edilebilen ve halkımıza hizmet amacıyla hizmete sunulan suyun bu şekilde israf edilmesi gerekmektedir. Vatandaşlarımızdan bu konuya duyarlılık göstermelerini bekliyoruz. Vatandaşlarımızdan ayrıca su israfının önlenmesi noktasında kırılan ve bozulan musluklarla ilgili olarak, 153 Beyaz Masa'ya bilgi vermelerini rica ediyoruz. Boşa akan her damla suyun, geleceğimiz için bir kayıp olduğunu unutmayalım" denildi.
OTLARI YAKMAYALIM
Açıklamada ayrıca vatandaşların mezarlıklarda yaptıkları temizlik çalışmasında biriken yabani otlar ve çöpleri yaktıkları ve bu nedenle ciddi yangın tehlikesi oluşuğuna dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi: "Ekiplerimiz günün her saati mezarlıklarımız bünyesinde güvenlikten temizliğe gerekli hizmeti sunuyorlar. Vatandaş tarafından kendi parsellerinde yapacakları her türlü temizlik ve atıkları bir poşet içinde parsel yanına bıraktıkları takdirde ekiplerimiz tarafından toplanacaktır."

Hizmet Kategorisi Mezarlık Hizmetleri
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi