Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Cenaze Hizmetlerinde Vatandaşa Kolaylık Hazır Sıra Mezarlar Üretiliyor

20 Mayıs 2015 Çarşamba 14:34 Cenaze Hizmetlerinde Vatandaşa Kolaylık Hazır Sıra Mezarlar Üretiliyor Elazığ Belediyesi, Asri Mezarlık alanında başlattığı düzenleme çalışmalarını sürdürüyor
Geçtiğimiz günlerde başlatılan Asri Mezarlık etrafının taş duvarla çevrilmesi çalışmalarından sonra şimdi de sıra mezarlık alanı oluşturma ve hazır mezar yapımı çalışmalarına başlandı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından şehrin uzun süre mezar alanı ihtiyacı giderilmiş olacak.
Elazığ Belediyesi mezarlık alanını verimli kullanmak amacıyla sıra mezar uygulaması başlattı. Çalışmayla ilk etapta sıra mezar alanındaki 192 adet mezar, defin işlemine hazır hale getirilerek, vatandaşın hizmetine sunulacak.
Asri Mezarlıkta incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, çalışmalarını tek yönlü olarak ele almadıklarını belirterek, "Hizmetlerimizi vatandaş odaklı sürdürüyoruz. Her çalışmamızda konunun sosyal boyutuna öncelik veriyoruz. Vatandaşımıza daha kaliteli hizmet ve kolaylığı hedefliyoruz. Bu nedenle geçtiğimiz aylarda ALO 188 ücretsiz cenaze hizmetimizi hayata geçirdik. Asri Mezarlıkta yaptığımız bu düzenlemeyle de vatandaşımızı acılı günlerinde yalnız bırakmıyor, ücretsiz cenaze hizmetinin yanında mezarları da hazır hale getirerek destek sağlıyoruz. Vatandaş odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.
Yapılan bu çalışmaya paralel olarak ekipler bir yandan da 65 bin metrekarelik alanda yeni sıra mezar alanı oluşturma çalışmaları başlattı.

Hizmet Kategorisi Mezarlık Hizmetleri
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi