Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

12 YAŞ ALTI MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASI’NDA ŞAMPİYON AKPINAR MAHALLESİ

01 Ekim 2017 Pazar 10:41 12 YAŞ ALTI MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASI’NDA ŞAMPİYON AKPINAR MAHALLESİ Elazığ Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Geleneksel 12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası" nda şampiyon belli oldu. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın da katıldığı final maçında Akpınar Mahallesi, Gümüşkavak Mahallesi’ni yenerek kupa almaya hak kazandı. Minikler maç öncesi Başkan Yanılmaz amcalarından taktikler aldı. Kültür Park Spor tesislerinde gerçekleşen final maçında her iki takımda gösterdikleri mücadele ile takdir topladı. İlimizde futbolun alt yapısının oluşturulmasına katkı sunan ve çocukların spora yönlendirilmesini sağlayan etkinlikte konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 
Akpınar Mahallemiz ile Gümüşkavak Mahallemizin mahalleler arası futbol turnuvasında ki bu başarısını kutluyorum. Elazığ'da her yıl bu organizasyonları yapıyoruz. Önümüzdeki yıl da bu organizasyonu yapmayı düşünüyoruz. Geçen yıl başka 2 Mahallemiz final oynamıştı. Bu yıl ise Akpınar Mahallemiz ile Gümüşkavak Mahallemiz final maçını oynadılar. Çok güzel bir mücadele oldu. Bol gollü, heyecanlı ve Süper Lig'deki takımların maçları gibi oldu.” Dedi.  Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, önemli başka bir organizasyon daha yaptıklarını Şehrimize Kitap Fuarı’nı kazandırdıklarını ve bu fuarı gidip yerinde görmelerini yazarlarla sohbet etmelerini, spor kadar kitap okumanın da çok önemli olduğunu söyleyerek miniklerin kitaplarla tanışmalarını istedi.
Konuşmaların ardından Başkan Yanılmaz, 12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nın birincisi Akpınar Mahallesi minikleriyle kupayı kaldırarak her iki takımın minik futbolcularına çeşitli hediyeler dağıttı.

Hizmet Kategorisi Sportif Hizmetlerİlgili Müdürlük Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi