Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Bayan Personellere Sağlık Semineri

26 Eylül 2017 Salı 16:30 Bayan Personellere Sağlık Semineri Elazığ Belediyesi ve Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen kadınlara yönelik sağlık semineri Elâzığ Belediyesi Hazar Salonu’nda gerçekleşti
Seminere Elazığ Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin Enez, Elazığ Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde görevli Dr. Birsen Ademoğlu ve belediye bayan personelleri katıldı.
Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin Enez, amaçlarının kanser tedavisinde erken teşhisin önemine dikkat çekmek ve kadınlarımızda sağlık noktasında farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.
Erken teşhisin ne olduğu ve nasıl yapıldığı konularında slayt sunum gerçekleştiren Dr. Birsen Ademoğlu ise kanser türleri ve içerikleri hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirmelerde bulundu.
Ölüme en çok neden olan hastalıklar sıralamasında kanserin başta gelen hastalıklar arasında olduğunu söyleyen, Dr. Birsen Ademoğlu, özellikle kadınlarda en çok meme, troid ve kalın bağırsak kanserine yakalandığını söyledi. Troid kanserinin radyasyon karşısında çabuk etkilendiğini dolayısıyla çok hızlı oluştuğunu vurgulayan Dr. Birsen Ademoğlu,  kalın bağırsak kanserinin de hastalığın son evrelerinde teşhis edilebildiğini ve diğer üç kanser türü arasında en zor olan tür olduğunu belirtti. Bu açıdan kadınların kontrol amaçlı sürekli hastaneye başvurması gerektiğini ifade eden Ademoğlu, sağlık noktasında kişilerin gerekli hassasiyeti en erken şekliyle göstermesinin hastalığın tedavisi için önemli olduğunu belirtti.

Hizmet Kategorisi Eğitim Hizmetleriİlgili Müdürlük Yazı İşleri Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi