Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Başkan Yanılmaz’dan 12 Eylül Darbesine Kınama

12 Eylül 2017 Salı 08:23 Başkan Yanılmaz’dan 12 Eylül Darbesine Kınama Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, tarihimize kara bir leke olarak sürülen 12 Eylül 1980 darbesi ile ilgili bir kınama mesajı yayımladı
12 Eylül’ün milletimizin her kesiminin bağrında kapanmaz yaralar açtığını belirten Başkan Yanılmaz mesajında şu açıklamalara yer verdi:
“Siyasi partilerin kapatıldığı, binlerce masum vatandaşımızın idamının istendiği ve milletin meclisi olan TBMM’nin görev yapamaz duruma getirildiği o utanç verici günün üzerinden 37 yıl geçmesine rağmen izleri hala yüreklerde devam etmektedir. Süreci yakinen bilen ve her türlü mağduriyete maruz bırakılan biri olarak söylüyorum ki bu aziz millet o zihniyeti bu topraklardan silip atmanın mücadelesini o gün olduğu gibi bugünde vermeye devam ediyor. İnsanca yaşamanın en temel taşı olan Demokrasinin bizlere vermiş olduğu haklarımızı kullanarak 15 yıldır bu ülkede milletimizin söz sahibi olduğu ve kendi iradesiyle belirlediği bir hükümetle yönetiliyoruz. 12 Eylül’ün acı bilançosunun karşısında sandığın gücünün ve öneminin ne kadar büyük olduğunu anlayan bu millet, bu ülkede darbelere asla geçit verilmeyeceğini en son 15 Temmuz’da bir kez daha gösterdi. Merhum Adnan Menderes’in idamıyla başlayan utanç verici sürecin, 1980’de ve süregelen zamanda birçok kere gösterdiği hain yüzü, 15 Temmuz 2016’da milletimizin iman dolu göğsüne çarparak darmadağın oldu. Bu aziz millet en kutsalları arasında saydığı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin arkasına saklanarak hain emeller taşıyan bu haysiyetsizleri, bir daha unutmamak üzere ifşa etti. Milletimiz ile Türk Silahlı Kuvvetlerimiz arasında kopukluk kurarak bu aziz milleti öz değerlerinden uzaklaştırmaya çalışan her türlü terör örgütüne karşı dur diyen milletimiz, 12 Eylüllerin bir daha yaşanmaması için 15 Temmuz’da canını siper etti. Ben bir kez daha bu topraklar için canını ortaya koyan bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet ailelerine de başsağlığı diliyorum. Rabbim ülkemizi yıllarca geriye iten ve kalkınmasının önünde engel oluşturan 12 Eylülleri, 28 Şubatları ve 15 Temmuzları bu millete bir daha yaşatmasın inşallah” dedi.

Hizmet Kategorisi Genel Hizmetlerİlgili Müdürlük Özel Kalem Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi