Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

ERBAKAN VAKFINDAN KONFERANS

27 Ağustos 2017 Pazar 16:17 ERBAKAN VAKFINDAN KONFERANS Elazığ Belediyesi ile Erbakan Vakfı tarafından bir konferans düzenlendi.

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen konferansa, Adalet Eski Bakanı Avukat İsmail Müftüoğlu, Erbakan Vakfı İl Başkanı Mehmet Tan, Elazığ Belediyesi Başkan Yardımcısı Resul Şahin,   Erbakan Vakfı üyeleri ve çok sayıda vatandaş  katıldı. Konferans,  okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra söz alan Erbakan Vakfı Elazığ İl Başkanı Mehmet Tan, Erbakan Vakfı’nın kurulurken temel değerlerinin temel hedeflerinin olduğunu söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti. ”Hedeflerimiz milli görüşün temel ilkelerini ölçü olarak kabul görecek ve ölçü olarak insanlara kitlelere aktarılacaktır. Onun için bu toplantıya teşrif buyuran çok değerli kıymetli Eski Adalet Bakanımız Sayın Müftüoğlu ağabeyimize, çok değerli başkanlarımıza milli görüş davasına gönül veren başkanlarımıza “Türkiye Nereye Gidiyor” adlı konferansımıza teşrif ettiklerinden dolayı şahsım ve yönetimim adına şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Erbakan Vakfı İl Başkanı Mehmet Tan’nın yapmış olduğu konuşmaların ardından Adalet Eski Bakanı Avukat İsmail Müftüoğlu tarafından konferans verildi. Müftüoğlu; “Sizleri bugün burada bu tatil gününde ve bu sıcakta hazır halde bulmamızdan dolayı bahtiyar olduğumu ifade etmek istiyorum.” Diyerek konuşmalarını şöyle sürdürdü. “Milli görüş bir zaman sonra 1973 seçimlerinde meclise girdi meclise girdiği andan itibaren milletin menfaatlerini ön plana alan ve bu menfaatleri gereği de bazen siyasi riski göze alabilen bir siyasi kadrodur.  48 kişilik milletvekili ve üç senatörümüz ile biz gerçekten 450 kişilik Meclisi yerinden sallıyorduk. Her girdiğimiz konuşmada herkesin duymadığı, bilmediği, anlamadığı konulara giriyorduk. Hele muhterem Erbakan Hocamızın meclis konuşmalarını yaptığında millet sus pus olarak onu dinliyordu. Gerçi onun konuşmalarını çok beğendiğinden değil, yanlış yolda olduklarını anladıkları için. Susmalar da ondan kaynaklanıyordur. “dedi.


 

Hizmet Kategorisi Sosyal - Kültürel Hizmetlerİlgili Müdürlük Basın Yayın ve Halkla İlş Müd.
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi