Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Yaz Kampında Final Günü

02 Ağustos 2017 Çarşamba 15:41 Yaz Kampında Final Günü Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi’nin 5-12 yaş grubundaki çocuklara yönelik düzenlediği ve "Haydi Çocuklar Kamp Başlıyor" sloganıyla başlattığı yaz kampına katılan çocuklara sertifikalarını verdi
Elazığ Belediyesi Mini Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen sertifika törenine Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Karaaslan, Elazığ Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, İl sosyal Etüd ve Proje Müdürü Ramazan Polat ile yaz kampına katılan çocuklar ve aileleri katıldı.
Çocukların İstiklal Marşı, şiirler ve milli marşlarımızı heyecanla okunduğu program daha sonra çocukların kamp süresince aldıkları eğitimleri ve gezip gördükleri yerleri anlatmasıyla devam etti.
Törende kendi çocuğunun da yaz kampına katıldığını belirterek bir konuşma yapan İl Sosyal Etüd ve Proje Müdürü Ramazan Polat, Elazığ Belediyesi’nin her kesimden insanı yakından ilgilendiren birçok sosyal projeyi hayata geçirdiğini ve sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda çok güzel çalışmalar icra ettiğini söyledi.
BAŞKAN YANILMAZ: “ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”
Yaz sezonunu verimli geçirmek ve okul dönemi içerisinde yapılamayan birçok etkinliği yaz kampıyla gerçekleştirerek çocuklara çeşitli alanlarda kendilerini geliştirme imkânı sunduklarını belirten Başkan Yanılmaz, futboldan yüzmeye, at binmeden satranca birçok dalda çocukları geleceğe hazırladıklarını söyledi. Çocukların daha paylaşımcı daha eğitimli, milli ve manevi değerlere bağlı ve özgüvenli yetişmesi için sadece okul döneminin değil yaz tatilinin de doğru değerlendirilmesi gerektiğini belirten Başkan Yanılmaz, bu doğrultuda Belediye olarak her türlü imkânı sağladıklarını ifade etti. Toplumun huzuru için aileyi ve aile fertlerininim mutluluklarını önemsediklerini belirten Başkan Yanılmaz, Çocuk Yaz Kampını yürüten ADEM'de görevli uzmanlara da ayrıca teşekkür etti.
Kampa katılan öğrenciler de Başkan Yanılmaz'a "Türkiye" yazılı tuğra hediye ettiler.
Program sonunda ise Başkan Yanılmaz tarafından kamp boyunca kitap okuma, hikâye tamamlama, meslek tanıtımı, mangala-satranç-puzzle etkinlikleri, diksiyon eğitimi, enstrüman çalma-ritim çalışmaları, at binme, bisiklet turları, doğa yürüyüşleri, yüzme, okçuluk ve unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunları ile teorik dersler alan çocuklara katılım sertifikası verildi.
Sertifikalarını Başkan Yanılmaz’ın elinden alan çocuklar, etkinlikler kapsamında gezip gördükleriyle bir hayli eğlendiklerini ve kampın tekrar başlamasını istediklerini söylediler.

Hizmet Kategorisi Eğitim Hizmetleriİlgili Müdürlük Yazı İşleri Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi