Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Başkan Yanılmaz: “Kız Meslek Lisesi Yanı Yeraltı Otopark ve Yeşil Alan Yapılmalı”

16 Haziran 2017 Cuma 07:20 Başkan Yanılmaz: “Kız Meslek Lisesi Yanı Yeraltı Otopark ve Yeşil Alan Yapılmalı” Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Kız Meslek Lisesi yanındaki arazinin satılması amacıyla Özelleştirme İdaresi’ne devredilmesi dolayısı ile yazılı açıklama yaptı. Bu alanda sadece Elazığspor tüzel kişiliğine kalıcı gelir sağlamak için çalışmalarda bulunduklarını belirten Başkan Yanılmaz’ın yazılı açıklaması şöyle
“Aziz Hemşehrilerim;
Elazığ Belediyesi olarak, şehrimizin önemli bir değeri olan Elazığsporumuz’un sık sık yardım talep eden bir kurum yerine, kendi ayakları üzerinde durabileceği bir yapıya kavuşturarak kalıcı gelirlere sahip olması amacıyla kamuoyunun da bilgisi dâhilinde Kız Meslek Lisesi'nin yanında bulunan arazi ile ilgili olarak sadece Elazığsporumuzun tüzel kişiliğine destek odaklı bir takım girişimlerimiz olmuştu.
Bu konuda şehrimizde yaşayan her hemşehrimizin de şahitlik ettiği gibi Elazığsporumuzun içinde bulunduğu zor durumdan kurtarılması adına, şeffaflık ilkemiz gereğince adımlar attık ve mücadele verdik.
Elazığsporumuz,  her bir Elazığlı hemşerimizin gönül bağı ile yüreğinde taşıdığı ve 50 yıllık şanlı maziye sahip, en kıymetli sivil toplum kuruluşumuzdur. 
Bu gerçekten hareketle Elazığspor,  herhangi bir olumsuzluk yaşanmasın diye en zor günlerinde sahip çıktığımız ve bugüne kadar gücümüz yettiğince de hiç bir desteğimizi esirgemediğimiz, bir futbol takımı olmaktan öte,  renklerine ve ismine vefa borcumuz olduğuna inandığımız ve üzerine titrediğimiz ortak bir değerimizdir.
 
Bizler, “taşıma suyla değirmen dönmez” mantığı ile Elazığsporumuz'u geleceğe taşıyabilecek, hiç bir kurum veya şahsa muhtaç etmeyecek kalıcı gelirlerinin sağlanması gerektiğini hep savunageldik.  Çünkü biliyoruz ki şahıslar geçici, Elazığsporumuz bakidir ve öyle kalmalıdır. Bugün bizlerin, yarınlarda da gelecek nesillerin bu takımı zirveye taşıma gayretleri her birimiz için bir vecibedir.
Bizlerin temel amacı; şehrimizin en büyük marka değeri olan Elazığsporumuz'un isminin ilimizde sürekli problemlerle anılması değil, zafer, başarı ve birlik ruhuyla mutluluk kaynağımız olması ve tüm ülkede de örnek bir takım olarak anılmasıdır.
 
İşte bu ilkeden hareketle Kız Meslek Lisesi'nin yanındaki araziyi Elazığsporumuzun tüzel kişiliğine tahsis ederek, o alana benzinlik istasyonu, 3 katlı iş merkezi ve 3 katlı yer altı otoparkı yapmayı düşünmüş,  bunu kamuoyu ile paylaşmış ve yine  "Birlikte Yönetim" ilkemiz gereği konuyu, siz aziz hemşehrilerimizin olur ve onayına sunmak amacıyla referandum yapacağımızı, halkımız neyi arzu ediyorsa o yönde hareket edeceğimizi kamuoyuna deklere etmiştik.
Bizler;  Elazığspor adına, Elazığsporun sürekli kaynak arayışı ile gündeme gelmemesi için kalıcı gelir oluşturma çalışması yaparken Maliye Bakanlığının bu arazinin satılması için Özelleştirme İdaresi'ne devrettiği duyumunu aldık.
Şehrin Belediye Başkanı olarak arzumuz, bu araziden elde edilecek gelir ile "tek istisnamız" Elazığsporumuz'a fayda sağlanması idi.  Eğer bu gerçekleşmeyecek ve söz konusu alanın üçüncü şahıslara satışı ile birlikte herhangi bir ticari faaliyete vesile kılınacaksa, buna tüm halkımız gibi bizlerin de gönlü asla razı gelmeyecektir. Bu konu ile ilgili gerekli yapılması gerekli imar değişikliği, belediye meclisimizin ilk toplantısında gündeme alınacaktır.
Söz konusu   alanın Elazığspor’un menfaati dışında başka herhangi bir ticari faaliyete konu olmaması için özelleştirme kurumu nezdinde satışının iptaline ve bu alanda şehrin ihtiyacı olan yeraltı otoparkı ile zemininin yeşil alan yapılmak üzere tüm şehir halkımız adına Belediyemize tahsisinin yapılmasını talep ediyor saygılar sunuyorum” 

Hizmet Kategorisi Genel Hizmetlerİlgili Müdürlük Basın Yayın ve Halkla İlş Müd.
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi