Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Başkan Yanılmaz İlahi Söyledi

15 Haziran 2017 Perşembe 07:40 Başkan Yanılmaz İlahi Söyledi Elazığ Belediyesi Ramazan Kültür ve Sanat Etkinlikleri her akşam Kültür Park Amfi Tiyatroda yoğun bir katılımla sürüyor. Teravih namazı öncesi çocuklara yönelik dini yarışmayla başlayan programlar daha sonra tasavvuf dinletileriyle devam ediyor
Şehrimizde ramazanın sevincinin yaşayan vatandaşlar, her akşam Kültür Park Amfi Tiyatroda gerçekleşen etkinliklere katılarak, rahmet ve bereket ayı ramazanı birlikte idrak ediyor.
Ramazan süresince iftar çadırı ve amfi tiyatrodaki etkinliklere programları dâhilinde katılım sağlayan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şehirde ramazanın oldukça güzel bir atmosferde geçtiğini kaydetti. Ramazanın manevi havasına uygun programların icra edildiğini ifade eden Başkan Yanılmaz, ramazan süresince tasavvuf dinletisi, ilahi ve kasidelerin dışında başka bir şeyin olmayacağını belirtti.
BAŞKAN YANILMAZ İLE BAŞSAVCI KORKMAZ BİRLİKTE İZLEDİ
Elazığ Belediyesi Ramazan etkinliklerinde sahne alan sanatçı Ahmet Yüce’nin sahnesini Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz birlikte izledi. Sanatçı Yüce birbirinden güzel eserlerini seslendirirken Başkan Yanılmaz’da sanatçı Yüce’ye eşlik etti ve “Şema Yanan Pervaneler” isimli Harput kasidesini seslendirdi. Başkan Yanılmaz’ın okuduğu kaside izleyenlerden alkış alırken, sanatçı Yüce bu imkânı sağladığı için kendilerine teşekkür etti.
KUAFÖRLERİN GÖSTERİSİ HEYECANLA İZLENDİ
Kültür Park’ta düzenlenen etkinliklerde bir ilke imza atıldı ve etkinlik sahnesi şehrimizde faaliyet gösteren kuaförlere bırakıldı. Erkan Ergin ve ekibinin oluşturduğu gösteride, alanında uzman olan kuaförler kısa sürede hünerlerini sergileyerek birbirinden ilginç saç stilleri oluşturdu. İzleyenlerin de alkışlarla ritim tuttukları gösterinin sonunda Türk Bayrağı açıldı, açılan bayrak katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.
Gösteri sonrasında Erkan Ergin, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a bir plaket takdim ederek, başka illerde de sürekli gerçekleştirdikleri gösteriyi Elazığ’da yapmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Hizmet Kategorisi Sosyal - Kültürel Hizmetlerİlgili Müdürlük Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi