Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Sürsürü ve Ataşehir'e Yeni Bulvar

03 Haziran 2017 Cumartesi 10:50 Sürsürü ve Ataşehir'e Yeni Bulvar Şehrin hızla gelişen ve yeni yapılaşmaların yoğun olduğu Sürsürü ve Ataşehir Mahallelerinin ulaşımını sağlayacak olan yeni bulvar için kamulaştırılması yapılarak bedelleri ödenen gayrimenkullerin yıkımına başlandı. Yıkım işlemleri güzergâh üzerinde taşınmazları bulunan hak sahipleri ile uzlaşı sağladıktan sonra gerçekleştirildi
TRAFİK RAHATLAYACAK, MAHALLELİ MEMNUN
Yıkım çalışmalarını yerinde takip eden ve çalışmaları bizzat yönlendiren Başkan Yanılmaz’a incelemeler esnasında eşlik eden Sürsürü Mahalle Muhtarı Abdulkerim Sarıaydın, mahallelerinin bir probleminin daha çözüme kavuşturulmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Yanılmaz’a ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.
KISA SÜREDE TAMAMLANACAK
İstimlaki gerçekleştirilen taşınmazların yıkım işlemlerini bizzat yerinde takip eden ve iş makinasını kullanarak bizzat yıkım işlemini gerçekleştiren Başkan Yanılmaz, Sürsürü Mahallesi’nin başta Ataşehir Mahallesi olmak üzere diğer mahallerle bağlantısını sağlayarak trafiği rahatlatacak yeni bulvarın yapım çalışmalarının, hemen başlayacağını ve kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağını açıkladı.
Yıllardır Sürsürü Mahallesi’nde kamulaştırma çalışmalarının yapılmadığı için bulvarın açılamadığını ifade eden Başkan Yanılmaz,  açıklamalarına şu şekilde devam etti:
“Bugün yıkım işlemi gerçekleştirdiğimiz nokta birçok trafik kazasına sebep olmuş darboğaz bir yerdi. An itibarı ile bu problemi çözdük. Şimdide yeni bulvar için çalışmalarımıza başlayacağız. Başlattığımız çalışmaların neticesinde bu alan trafik sıkışıklığı açısından büyük bir nefes almış olacak” dedi.

Hizmet Kategorisi Yol ve Altyapı Hizmetleriİlgili Müdürlük Fen İşleri Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi