Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

ÜNLÜ PROF. ATMACA, ELAZIĞLILARLA BULUŞUYOR

14 Mayıs 2017 Pazar 02:26 ÜNLÜ PROF. ATMACA, ELAZIĞLILARLA BULUŞUYOR Elazığ Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi tarafından 8 Mayıs’ta açılan ‘Evlilik Okulu’na, dünyaca ünlü psikiyatri uzmanı Prof. Dr. Murad Atmaca konuk olacak.
Yaptığı bilimsel çalışmalarla Dünya Sağlık Örgütü'nün 2015 yılında yayımlanan "Hastalıkların Uluslararası Sınıflandırılması" adlı tanı kılavuzunu belirleyen 10 kişilik üst kurul listesine seçilen ve yaptığı bilimsel çalışmalarla 2013 yılında Türk tıp tarihinin 28 kişilik listesinde yer alan Fırat Üniversitesi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murad Atmaca, 17 Mayıs Çarşamba günü,  saat 14.00’te Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenecek ‘Evlilikte Yaşanan Çatışmalar ve Yönetimi’ konulu seminerle vatandaşlarla buluşacak.
ADEM DURDURAK BİLMEKSİZİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Elazığ Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi düzenlediği seminerler ve eğitim programlarıyla toplumun tüm kesimlerini kucaklamaya ve destek sağlamaya devam ediyor.
2015 yılında birey ve ailelere psikolojik destek ve rehberlik hizmeti sağlamak amacıyla çalışmalarına başlayan ADEM, kurulduğu günden itibaren merkezde sunulan Aile Danışmanlık Hizmetinden, Bireysel Danışmanlık Hizmetine, Çocuk-Ergen Danışmanlık Hizmetinden Evlilik Danışmanlık Hizmetine ve okullar başta olmak üzere toplumun her kesimine yönelik destekleyici, yol gösterici seminerleriyle göz dolduruyor.
On binlerce kişiye ücretsiz psikolojik destek ve rehberlik hizmeti sağlayan ADEM bünyesinde belli periyotlarla sürdürülen toplumun farklı kesimlerine yönelik eğitim programları da büyük ilgi görüyor. Yoğun katılımlı Ana-Baba Okulu, Öğrenci Koçluğu Eğitimi gibi programlarını tamamlayan ADEM, bu kez sosyal yaşamım en önemli müessesesi olan ailenin güçlendirilmesine yönelik evli çiftler ile evlenme hazırlığı yapan gençlere yönelik ‘Evlilik Okulu’ programını başlattı.
TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR
Alanlarında uzman eğitmenlerin katılımıyla devam eden iki haftalık ‘Evlilik Okulu’nda, haftada dört gün, evli çiftlere ve evlilik hazırlığı yapan bireylere, kendilerini tanımaları sürecinden başlayarak, evlilik hayatı boyunca karşılaşacakları her durum ve koşula ilişkin farkındalık kazandırılması ve eşler arası iletişim becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Çeşitli seminer programlarıyla da desteklenen Evlilik Okulu programı kapsamında, 17 Mayıs Çarşamba günü, saat 14.00’te bilimsel çalışmalarıyla dünya çapında önemli başarılara imza atan Prof. Dr. Murad Atmaca, ‘Evlilikte Yaşanan Çatışmalar ve Yönetimi’ konulu seminerle aydınlatıcı paylaşımlarda bulunacak.
Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenecek seminere tüm halkımızın davetli olduğu bildirildi.

Hizmet Kategorisi Eğitim Hizmetleriİlgili Müdürlük Yazı İşleri Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi