Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

BAŞKAN YANILMAZ’DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

03 Nisan 2017 Pazartesi 15:19 BAŞKAN YANILMAZ’DAN SAĞDUYU ÇAĞRISI Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, haftasonu İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynanan Evkur Yeni Malatyaspor-Elazığspor müsabakasının ardından Malatya'nın Darende ilçesinde Elazığspor taraftar gruplarına küçük bir grup tarafından gerçekleştirilen centilmenlik dışı saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı
Birlik ve beraberlik mesajları vererek, taraftarlara sağduyu çağrısında bulunan Başkan Yanılmaz, açıklamasında şunları kaydetti:
“FUTBOLUN ÖZÜ BİRLİK, BERABERLİK VE DOSTLUKTUR”
Çok sevgili hemşerilerim, 
Bizler, birçok farklılıklarımıza rağmen bu topraklarda yüzyıllarca barış ve huzur içinde yaşamayı başarmış kadim bir medeniyetin mensuplarıyız.
 Tarihin her döneminde farklılıklarımızdan yararlanıp bizleri bölmek, bir birimize düşman etmek için planlı çalışmalar yapılmış ancak bu girişimlerin tamamı halkımızın sağduyusu ve ferasetine çarparak, paramparça olmuştur.
İstanbul’da oynanan Elazığspor-  Malatyaspor maçı sonrasında taraftarlarımıza yönelik çirkin bir saldırı yaşanmış, ardından da taraftar gurubunu taşıyan konvoyumuza yönelik müdahaleler olmuştur.
Özünde birlik, beraberlik ve dostluk barındırması gereken bir futbol müsabakası sonrasında yapılan bu saldırıları kesinlikle tasvip etmediğimizi ve kim olursa olsun bunu yapanlara karşı şehir olarak yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı belirtmek istiyorum. Şunu da ifade etmemiz gerekir ki birkaç kendini bilmez taraftarın yaptığı çirkin saldırılar,  yıllardan beri birçok alanda dostluk ve kardeşliğimizi yaşatıp pekiştirdiğimiz komşumuz Malatya halkının tamamını ilzam etmez.
18 Ağustos’ta ilimiz Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan hain saldırı anında kafileler halinde ilimize gelerek, yaralılara kan bağışında bulunan, geçmiş yıllarda ilimizde yaşanan depremlerin hemen ardından tüm ekip ve yardım malzemeleriyle yanımızda olan kardeş Malatya halkımız da özünde centilmence yarışmayı barındıran bir futbol maçı sonrasında yaşananları tasvip etmediklerini belirterek, üzüntüleri belirtmiş, olaylara sebebiyet verenlerin Elazığ-Malatya dostluğuna kasteden kötü niyetli insanlar olduğunu bizzat ifade etmişlerdir.
“AYRIŞTIRMALARA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”
Sevgili hemşerilerim, 
Ülkemiz, 15 Temmuz ve sonrasında olduğu gibi tüm kurumlarıyla ihanet şebekeleri ile hainlerin kuşatma girişimlerine sahne olmuşken ve bu badire her siyasi görüşten, her mezhepten ve her meşrepten aziz milletimizin imanı, vatan ve bayrak sevgisi, cesareti ve kahramanlığı ile bertaraf edilmişken, bu menfur olay sebebiyle yeni bir ayrışma ve kamplaşmaya müsaade etmeyelim. 
Yaşanan olayları hem Elazığ, hem de Malatya kamuoyu nefret ve şiddetle kınarken, bu olayın iki şehir halkı arasında husumet ve nefrete dönüşmemesi için her birimize görev düşmektedir. Ülkemizde kaos ve kargaşa çıkarmak için her olayı fırsat bilen odaklara inat bizler nefret dili yerine dostluk dilini kullanmaya devam edelim.  Birliğin ve beraberliğin dili, nefret dilinin saçtığı kötülüklerden daha güçlüdür. Bizim komşularımızla birçok alanda rekabetimiz her zaman olacaktır ve olmalıdır. Ancak bu rekabet, hiçbir zaman şiddete, öfkeye ve ötekileştirmeye varmamalıdır. 
“TARAFTARLARIMIZI SAĞDUYUYA DAVET EDİYORUM”
Birliğimize zarar vermemesi ve millet olarak geçtiğimiz önemli bir sürece gölge düşürmemesi açısından tüm hemşerilerimizi ve taraftarlarımızı sağduyulu olmaya davet ediyor, saygılar sunuyorum.”

Hizmet Kategorisi Sportif Hizmetlerİlgili Müdürlük Özel Kalem Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi