Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

HAYATI KOLAYLAŞTIRAN YEPYENİ UYGULAMA

03 Mart 2017 Cuma 18:03 HAYATI KOLAYLAŞTIRAN YEPYENİ UYGULAMA Elazığ Belediyesi vatandaşların teknolojiyi aktif kullanarak, belediye hizmetlerinden zaman-mekan sınırlaması olmadan daha etkin, hızlı ve kesintisiz yaralanmalarını sağlayacak yepyeni bir projeyi hayata geçiriyor.

Elazığ Belediyesi ve Fırat Kalkınma Ajansı işbirliğiyle şehrin 15 noktasına yerleştirilecek kioks cihazları ile vatandaşlar, Belediye hizmetlerinden 24 saat kesintisiz yararlanma imkanına kavuşacak.

Elazığ Belediyesi ve Fırat Kalkınma Ajansı arasında Yaşam Kalitesi ve Sanayi Alt Yapıları Mali Destek Programı kapsamında “15 Noktada e- belediyecilik Projesi” uygulanmasına yönelik Hibe Desteği Kabul Sözleşmesi, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop arasında imzalandı.

Elazığ Belediyesi’nin e-belediyecilik alanında önemli bir projeyi hazırladığını belirten Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop, imzalanan sözleşmenin ardından projenin kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi. 

“VATANDAŞ ODAKLI YÖNETİM ANLAYIŞIMIZI BİR KEZ DAHA ORTAYA KOYACAĞIZ” 

Fırat Kalkınma Ajansı işbirliğiyle Elazığ adına çok önemli bir projeye imza attıklarını belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz,“Elazığ’ımızda belediyeciliği geliştirilecek olan ve hemşehrilerimizin belediyemize gelmeden bulundukları yerden her türlü işlemlerini yapabilecekleri bir protokole imza atıyoruz.” dedi.

Kendisinin de yönetiminde bulunduğu Fırat Kalkınma Ajansı’nın kurulduğu günden bugüne kadar bölgede çok önemli hizmetlere imza attığına dikkat çeken Başkan Yanılmaz, “Elazığ’ımızın gelişmesinde, büyümesinde zenginleşmesinde veyeni projelerin ortaya çıkmasında Fırat Kalkınma Ajansı'nın desteği çok önemlidir. Fırat Kalkınma Ajansı ile bugün imzalayacağız protokolle, 15noktada e-belediyeciliği başlatmış olacağız. Vatandaşlarımız internete ihtiyaç duymadan, kioks cihazları aracılığıyla belediyemizin sitesine girerek, her türlü işlemlerini yapacağı bir sistemi kurmuş olacağız. Toplam 875 bin 500 TL’lik bir maliyeti olan 15 noktada kioks kurulmasına yönelik yatırımın, 656 bin 625 TL’lik kısmını Fırat Kalkınma Ajansı Belediyemize destek vermiş olacak. Belirleyeceğiniz 15 noktaya kurulacak kioks cihazlarıyla, şeffaf, katılımcı ve vatandaş odaklı etkin ve etkili yönetim anlayışımızı bir kez daha ortaya koymuş olacağız.” dedi.

SİSTEM NE GETİRİYOR

Proje ile vatandaşların Belediye hizmet binasına gelmeden, 24 saatlik zaman diliminde, diledikleri zamanda belediyecilik hizmetlerinden eşit mesafede, eşit düzeyde, daha hızlı ve daha kolay faydalanması sağlanacak. 

Vatandaşlar abonelik ile ilgili işlemlerini mesai saatleri dışında 7/24 kikos cihazları aracılığıyla gerçekleştirerek, zamanlarını etkin kullanacak. 

Emlak ve çöp vergi borçları bu noktalardan öğrenilerek, ödeme yapılabilecek. 

Bulunulan noktadan pafta, ada parsel numaraları girilerek, o bölgelerin imar durumu hakkında bilgi edinilebilecek.

Belediye hizmetleri ve işleyişi internete ihtiyaç duyulmadan daha yakından ve hızlı takip edebilecek.


Hizmet Kategorisi E-Belediye Hizmetleriİlgili Müdürlük Bilgi İşlem Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi