Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Elazığ Belediyesi’nden 38 Mahallede Topyekun Bakım ve Temizlik

09 Şubat 2017 Perşembe 17:00 Elazığ Belediyesi’nden 38 Mahallede Topyekun Bakım ve Temizlik Elazığ Belediyesi, geçtiğimiz haftalarda etkili olan kar yağışının ardından Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden toplam 215 personelin katılımıyla, şehir merkezi genelinde bakım-onarım ve temizlik çalışması başlattı
Vatandaş ve muhtar işbirliğiyle oluşturulan program doğrultusunda, şehrin 38 mahallesi adım adım taranıyor.
YOL-KALDIRIM VE KAVŞAKLARDA BAKIM-ONARIM
Kış şartlarının olumsuz etkileri sonucu tahribata uğrayan bulvar-cadde ve sokaklar bakıma alınıyor. Ekiplerin sürdürdüğü çalışma programı çerçevesinde başta ana arterler olmak üzere tahribata uğrayan yollarda asfalt bakım çalışması gerçekleştirilirken, bir yandan da kaldırımlarda tahribata uğrayan kaldırım taşı, parke, bordürler yenileniyor.
TEMİZLİK EKİPLERİNDEN HUMMALI ÇALIŞMA
Karla geçen günlerin ardından Elazığ Belediyesi ekipleri tarafından kapsamlı bir temizlik seferberliği başlatıldı. Başlatılan çalışma doğrultusunda ekipler tarafından ara sokaklardaki yol ve kaldırım kenarları ile park ve bahçelerdeki kar ve buz kalıntıları titizlikle temizleniyor.
Kış şartlarının oluşturduğu olumsuzlukların giderilerek hijyen sağlanması amacıyla sürdürülen çalışmalarla bulvar, cadde, sokak, park, bahçe, meydan, üstgeçitler özenle temizleniyor. Ekipler şehrin ortak yaşam alanlarında sürdürdüğü çalışmalarla bir yandan süpürme çalışmaları, bir yandan da yıkama çalışmaları devam ettirirken, otobüs durakları gibi yoğun kullanılan noktalar da buharlı araçlarla dezenfekte ediliyor.
YAĞMUR SUYU IZGARALARI TEMİZLENİYOR
Elazığ Belediyesi ekipleri tarafından, yağmursuyu kolektör hat ve ızgaralarının işlevselliğini korumak amacıyla şehir genelindeki ızgaraların temizlik ve bakımları gerçekleştiriliyor.
Mevsim koşulları ve çeşitli malzemelerin birikmesi sonucu yağmursuyu hatları ve ızgaralarda oluşan birikintiler, ekipler tarafından temizleniyor.
Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, kış şartları nedeniyle oluşan olumsuzlukların giderilmesi amacıyla başlatılan bakım-onarım ve temizlik çalışmalarının şehrin 38 mahallesinde sürdürüleceği kaydedildi.

Hizmet Kategorisi Temizlik Hizmetleriİlgili Müdürlük Temizlik İşleri Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi