Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Gs’lı Yöneticilerden Başkan Yanılmaz’a Ziyaret

17 Ocak 2017 Salı 19:00 Gs’lı Yöneticilerden Başkan Yanılmaz’a Ziyaret Ziraat Türkiye Kupası E Grubu’nun 5. haftasında Elazığ Atatürk Stadyumu’nda Elazığspor’la karşılaşacak olan Galatasaray Kulübü ikinci Başkan Cengiz Özyalçın, Galatasaray ve Milli Takım eski Teknik direktörlerinden Fethi Demircan ve beraberindeki heyet, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.
GS 2. BAŞKANI ÖZYALÇIN: “BURAK TOLUNAY’IN TÜM EĞİTİM MASRAFLARINI KULÜP OLARAK KARŞILAYACAĞIZ”
Geliri kahraman şehit Polis memuru Fethi Sekin’in ailesine verilecek olan maça saatler kala gerçekleşen ziyarette konuşan Galatasaray Kulübü ikinci Başkan Cengiz Özyalçın, “Yönetim kurulumuzda aldığımız karar doğrultusunda, iyi bir Galatasaraylı olduğunu öğrendiğimiz şehit Polis memuru Fethi Sekin’in oğlu Burak Tolunay’ın üniversiteyi bitirene kadar tüm eğitim masraflarını Kulüp olarak karşılayacağız. Galatasaray Kulübü altyapısı da her zaman kardeşimizin emrine amadedir.” dedi.
Sporun dilinin dostluk ve kardeşlik olduğunun altını çizen Özyalçın, “Yenmek, yenilmek ikinci plandadır. Önemli olan dostluktur. Ben her iki takıma da başarılar diliyorum” diye konuştu.
Türkiye’nin pek çok şehrini gezdiğini ancak Elazığ’ın gerçek anlamda çok güzel bir şehir olduğunu belirten Özyalçın, “Baskil kayısı bahçelerini gördüm. Elazığ’ın ciddi bir kayısı üretim merkezi olduğunu gördük. Temiz havası ve tüm güzellikleriyle gıpta edilecek bir şehir” dedi.
GALATASARAY KULÜBÜ BAŞKAN YARDIMCISI NASUHİ SEZGİN, ELAZIĞ’A HAYRAN KALDI
Elazığ’ı tarihi dokusu, yolları, yeşil alanları kısaca şehir yapısıyla çok beğendiklerini vurgulayan Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin, “Hem spor, hem sanat, hem kültür, herşeyi bu şehirde görebilmek mümkün. İlk kez geliyorum ama şehri gerçekten çok beğendim.” dedi
Galatasaray eski Teknik direktörlerinden Fethi Demircan ise Elazığlı olmaktan her zaman gurur duyduğunun altını çizerek, “Elazığsporumuz bu sezon Başkanımızın gayretleriyle ligde kalacak ve önümüzdeki dönemlerde daha iyi yerlere gelecektir. Bana manen herhangi bir görev düştüğü zaman her zaman Elazığspor’un emrindeyim” şeklinde konuştu.
BAŞKAN YANILMAZ: “MAÇIN TÜM GELİRİ ŞEHİDİMİZ FETHİ SEKİN’İN AİLESİNE VERİLECEKTİR”
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, GS futbolcuları, teknik heyetini ve yöneticilerini Elazığ’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Elazığ kadim bir kültür ve sanat merkezidir. Tarihsel süreçte birçok kültür, din ve mezhebin yaşandığı bu şehir, birlikte yaşama kültürünün en güzel yaşandığı illerden biridir.
Hoşgörünün, sevginin, muhabbetin ve kardeşliğin ileri düzeyde yaşandığı bir şehirdir. 1700’lü yıllarda dünyanın dört bir yanından güzel Kur’an-ı Kerim okumak isteyenlerin gelip eğitim aldıkları Kur’ra Üniversitesi’nin olduğu tek şehirdir. Elazığ edebiyatı, şiiri, musikiyi, folkloru bağrında taşıyan güçlü bir medeniyet merkezidir. Biz geçmişin, kültürünü, sanatını, kısacası tüm birikimini yeniden canlandırmanın gayreti içindeyiz.” Diye konuştu.
“Kahraman şehit polis memuru Fethi Sekin bizim, gururumuz, onurumuz, herşeyimizdir” diyen Başkan Yanılmaz, “Şehidimiz Fethi Sekin menfur bir saldırıyı önlemek uğruna kendisini feda etmiştir. Bir trafik polisi olarak görevi olmamasına rağmen yüzlerce insanın hayatını kurtarmak için cesur bir şekilde hainlere müdahale ediyor ve yüzlerce can kaybının önüne geçiyor. Elazığspor Kulüp yönetimiyle görüşerek bu maçın tüm gelirini Fethi Sekin’in ailesine verilmesi yönünde karar aldık. Şehidimizin oğlu Burak Tolunay artık hepimize emanettir. Umuyorum ki gelecekte GS’da oynayan çok önemli futbolcularımızdan biri olur.” şeklinde konuştu. Oynanacak Elazığspor-GS karşılaşmasının dostluk maçı olmasını dileyen Başkan Yanılmaz’a GS yöneticileri GS forması hediye etti.

Haberle İlgili FotoğraflarHizmet Kategorisi Sportif Hizmetlerİlgili Müdürlük Özel Kalem Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi