Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Toplu Ulaşımda Yol Haritası Belirlendi

02 Kasım 2016 Çarşamba 15:09 Toplu Ulaşımda Yol Haritası Belirlendi Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, şehir içi toplu taşıma hizmetlerindeki konforu en üst seviyeye taşıyacaklarını söyledi
Elazığ Belediyesi tarafından hazırlanan Şehir İçi Ulaşım Ana Planı kapsamında ele alınan Toplu Taşıma Sistemi Rehabilitasyon Projesi’ne ilişkin yol haritası belirlendi. Yapılacak düzenlemelerle toplu ulaşımda konfor artırılacak, hatların bölgelere göre dağılımı yeniden şekillendirilecek.
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, Halk Otobüsleri Derneği Başkanı Mehmet Tosun, minibüs durak başkanları ve şehir içi minibüs hat sahipleri ile düzenlediği toplantıda yapılan çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Vatandaşların şehir içi ulaşım hizmetlerinden daha konforlu, daha güvenilir ve daha rahat yararlanmalarını sağlamaya yönelik hazırlanan Toplu Taşıma Sistemi Rehabilitasyon Projesine ilişkin uzun süreçli bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Yanılmaz, “Bu doğrultuda yaptığımız çalışmalarla nerelere yeni hatların eklenmesi gerektiği, hangi hatlarda ne kadar yolcu taşındığına dair saha çalışmaları gerçekleştirdik. Hedefimiz huzurlu, konforlu ve güvenli ulaşım hizmetini temin etmektir. Elazığ’da günlük asgari 140 bin kişi toplu taşıma araçlarını kullanmaktadır. Bu 140 bin kişinin en hızlı, en konforlu ve en güvenli şekilde ulaşım hizmetlerinden yararlanmaları için teknik veriler ışığında ulaşım ana planının alt dayanaklarını oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.
“Elazığ Belediyesi olarak şehir içi ulaşımda konforu sağlayacağız” diyen Başkan Yanılmaz, “07.07.2018 tarihine kadar şehir içi otobüs ve minibüslerimiz engelli vatandaşlarımızın rahat kullanımına uygun hale getirilecek, mutlaka klima sistemine sahip olacaklar. Bütün toplu ulaşım araçlarına kamera sistemi kurulacak” dedi.
MİNİBÜS HATLARI BÖLGELERİN YOLCU YOĞUNLUĞUNA GÖRE YENİDEN DÜZENLENECEK
Duraklardaki minibüs hatlarının, hizmet sunulan bölgenin nüfusuna ve yolcu oranına göre yeniden düzenleneceğini anlatan Başkan Yanılmaz, “Bir hatta yoğun olan minibüs sayısı oradan alınarak, ihtiyaç duyulan hatta aktarılacak. Bu yapıyı hep birlikte oluşturacağız. Minibüs ve otobüs hatlarımız çalışmalarına aynen devam edecek. Ancak toplu taşıma araçlarımız konforlu hale getirilecekler. Yapılacak çalışmalarla şehir içi toplu taşıma hizmetlerindeki konforu en üst seviyeye taşıyacağız” diye konuştu.

Hizmet Kategorisi Ulaşım Hizmetleriİlgili Müdürlük Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi