Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

ŞORŞOR DERESİ AÇIK KANAL YAPIM İŞİ YER TESLİMİ YAPILDI ​

30 Eylül 2016 Cuma 19:33 ŞORŞOR DERESİ AÇIK KANAL YAPIM İŞİ YER TESLİMİ YAPILDI ​ Elazığ Belediyesi, İlbank ve Devlet Su İşleri'nin ortak çalışmaları sonucu hayata geçirilen Şorşor Deresi Projesi kapsamındaki açık kanal yapımına ilişkin yer teslimi yapıldı Hicret Mahallesi başta olmak üzere Aksaray, Kızılay ve Gümüşkavak mahallelerini yakından ilgilendiren ve özellikle yaz aylarında pek çok problemi beraberinde getiren Şorşor Deresi, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın öncülüğünde çözüme kavuşuyor. Elazığ'ın yıllardır tüm çabalara rağmen çözülemeyen Şorşor Deresi çevresi ıslah edilerek, rekreasyon alanı haline getirilecek, ve şehir için bir cazibe noktası oluşturulacak.
ŞORŞOR DERESİ PROJESİNDE YENİ BİR AŞAMA
Gelinen aşamaya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Dumandağ, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın seçim vaatleri arasında yer alan Şorşor Deresi Islah Projesi kapsamında açık kanal yapım işi yer tesliminin yapıldığını ifade ederek, “Şehrimizin kırk yıllık sorunu olan Şorşor Deresi Projesine ilişkin fiili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bugüne kadar neredeyse her gelen siyasetçinin seçim vaatleri arasında yer alan bir problemi çözüme ulaştırdığı için Sayın Başkanımıza, DSİ yetkililerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
KAPALI KANAL YAPIM İŞİ YÜZDE 30 ORANINDA TAMAMLANDI
Elazığ Belediyesi olarak 2014 yerel seçimlerinin ardından Şorşor Deresi Projesine ilişkin çalışmalara start verdiklerinin altını çizen Dumandağ, “Bu bağlamda ilk günden itibaren projeye ilişkin planlamalarımızı şuyulandırma çalışmalarımızı yaparak, çalışma güzergahını belirledik. İstimlak çalışmalarını gerçekleştirerek, fiili çalışmalarımızı başlattık. Yaklaşık 38 kilometrelik bir alanda kapalı kanal yapım işini Belediyemiz olarak üstlendik. Fiili çalışmalarımız doğrultusunda 38 kilometrelik alandaki çalışmaların yüzde 30’luk kısmını tamamlamış durumdayız” diye konuştu. 
ELAZIĞ İÇİN BİR CAZİBE NOKTASI OLACAK
Elazığ Belediyesi tarafından projenin son aşamasında gerçekleştirilecek rekreasyon çalışmalarıyla alanın vatandaşların piknik yapacağı, dinleneceği, gezinti yapacağı gözde mekanlardan birine dönüşeceğine vurgu yapan Dumandağ, “Kolektör hattı yapım çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyoruz. DSİ Bölge Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilecek açık alan kanal yapım işi 600 gün içerisinde tamamlanacaktır. Daha sonraki aşamada Elazığ Belediyesi olarak güzergah üzerinde çevre düzenleme çalışmaları ve bağlantı yollarının yapımını gerçekleştireceğiz. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla şehrimizin en önemli sorunlarından biri çözüme ulaştırılarak, şehrimizi önemli cazibe merkezlerinden birine kavuşturmuş olacağız” şeklinde konuştu.
 

Hizmet Kategorisi Su - Kanalizasyon Hizmetleriİlgili Müdürlük Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi