Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Elazığlıların Demokrasi Nöbetinde Çifte Nikah

29 Temmuz 2016 Cuma 13:14 Elazığlıların Demokrasi Nöbetinde Çifte Nikah Elazığ’da darbe girişimini protesto eden binlerce kişinin şahitliğinde, çifte nikah kıyıldı
Yaşanan darbe kalkışmasının ardından Elazığlıların demokrasi nöbetini sürdürdüğü İzzetpaşa Meydanı, Merve Özcan-Bayram Yılmaz ve Miyase Dağdeviren-Yusuf Demirelli çiftinin nikah törenine ev sahipliği yaptı. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından nikahları kıyılan çiftlerin şahitliklerini ise, Vali Murat Zorluoğlu ve AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze yaptı.
Binlerce vatandaşın şahitliğinde, meydanda kurulan platformda önce Merve Özcan-Bayram Yılmaz, daha sonra ise Miyase Dağdeviren-Yusuf Demirelli çiftinin nikahları kıyıldı.
Aile cüzdanını gelinlere emanet eden Vali Murat Zorluoğlu çiftlere mutluluk dileyerek, "Hem görevimiz gereği, hem yaşımız gereği çok sayıda nikah törenine katıldık. Ancak bugünkü kadar anlamlısına, bugünkü kadar muhteşemine ilk defa rastlıyorum. Çok iyi düşünülmüş. Kendi geleceğine, iradesine, hükümetine, cumhurbaşkanına sahip çıkan bu güzel kalabalık sizlere şahitlik etti. Mevla’m sizlere vatan söz konusu olduğunda gerisi teferruattır diyebilecek karakterde, mesele vatan olduğunda kendisini tankların önüne atabilecek evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin Sayın Cumhurbaşkanımızın nikah törenlerinde çocuk ve çocuk sayısıyla alakalı olarak sıklıkla tekrar ettiği bir şey var. Sayın Cumhurbaşkanımız diyor ki, bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur, gerisi Allah kerim. Alah sizleri mesut etsin" diye konuştu.
Genç çiftlere Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye ederek, her iki cihanda mutluluk temennisinde bulunan Başkan Yanılmaz ise, genç çiftlere asgari üç çocuk tavsiyesinde bulunarak, “15 Temmuz’da ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyen vatan hainlerine karşı ‘ben vatanımı kimseye teslim etmem’ diyerek nöbet tutan siz değerli kardeşlerimizin manevi inancına hürmeten, öncelikle aile içi huzuru temin edecek, davamızın ve geleceğimizin anahtarı olan Kur-an’ı Kerim’i damat kardeşime veriyorum. Milli birliğimizin, beraberliğimizin ve bağımsızlığımızın sembolü, uğruna canımızı verdiğimiz, bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızı da aynen nikah cüzdanı gibi koruyup, kollaması için gelin kızımıza veriyorum. Rabbim bu gençlerimize yeri geldiğinde tankın altına canını siper ederek, ülkesini koruma iradesini ortaya koyacak evlatlar nasip etsin” diye konuştu.
Mutluluklarını binlerce insanla paylaşan genç çiftler, hayatlarına böylesine anlamlı bir başlangıç fırsatı sağladıkları için Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'a teşekkür ettiler.

Haber VideosuHizmet Kategorisi Evlendirme Hizmetleriİlgili Müdürlük Yazı İşleri Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi