Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Başkan Yanılmaz, Bulut Kent Bilgi Sistemi Açılışında Konuştu

22 Ekim 2015 Perşembe 08:13 Başkan Yanılmaz, Bulut Kent Bilgi Sistemi Açılışında Konuştu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Elazığın da içinde yer aldığı pilot illerde başlatılan Bulut Kent Bilgi Sistemi Protokolü, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllücenin katılımıyla ......
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Elazığ’ın da içinde yer aldığı pilot illerde başlatılan ‘Bulut Kent Bilgi Sistemi Protokolü’, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımıyla İstanbul’da düzenlenen törenle imzalandı.
İmza töreninde konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz,  ‘Bulut Kent Bilgi Sistemi ile ilgili olarak çalışmalara 8 ay önce öncesinden pilot il olarak başladıklarını  ifade ederek, “Özellikle AK Partili belediyelerde çarpık kentleşmeler yerini Kentsel Dönüşüm çalışmalarıyla rahat yaşanılan içinde oto parkların olduğu, çocuk oyun alanlarının olduğu yeni bir kentlere bırakıyor” dedi.
Yerel yönetimler açısından bilgiye ulaşmanın önemine vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “Bulut Kent Bilgi Sistemi, yerel yönetimlerin şehircilik anlayışını süper lig ötesine taşıyan bir sistemdir. Bu açıdan Bulut Kent Bilgi Sistemi hem bilgiye ulaşmayı kolaylaştıran, hem bilginin getirdiği rantı herkesin bilmesine olanak sağlayan bir sistemdir ve de en önemlisi Bulut Kent Sistemi, yazılım olarak yerlidir ve millidir” diye konuştu.

Hizmet Kategorisi E-Belediye Hizmetleriİlgili Müdürlük Bilgi İşlem Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi