Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Başkan Yanılmaz, Bulut Kent Bilgi Sistemi Açılışına Katılacak

21 Ekim 2015 Çarşamba 07:54 Başkan Yanılmaz, Bulut Kent Bilgi Sistemi Açılışına Katılacak Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 21 Ekim 2015 Çarşamba günü İstanbulda düzenlenecek "Akıllı Kentler - Bulut Kent Bilgi Sistemi" Açılış ve.......
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 21 Ekim 2015 Çarşamba günü İstanbul’da düzenlenecek "Akıllı Kentler - Bulut Kent Bilgi Sistemi" Açılış ve İmza törenine katılacak.
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımıyla gerçekleşecek toplantıda, pilot bölge çalışmaları tamamlanan Elazığ, Ardahan, Kırşehir  ve Kayseri-Talas Belediyeleri'nin Bulut Kent Bilgi Sistemi’nin açılışı yapılarak, programa yeni dahil edilecek iller için de imza töreni gerçekleştirilecek.
Yerel yönetimlerin hizmet kalitesini artırmak, düzenli, doğru ve hızlı veri akışını sağlamak, gelir takibi ve tahsili kolaylaştırarak, yerel yönetimlerin kaynaklarını artıracak olan projenin tüm yatırım giderleri ise, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından karşılanıyor.
Kente ilişkin verilerin sistematik bir şekilde yönetilmesini sağlayacak olan sistemle, hem güncel veriler, hem de veriye hızlı erişim sağlanacak. Yerel yönetimleri yakından ilgilendiren Bulut Kent Bilgi Sistemi’nin ülke genelinde yaygınlaştırılmasıyla birlikte yıllık 400 milyon TL tasarruf sağlanması hedefleniyor.

Hizmet Kategorisi E-Belediye Hizmetleriİlgili Müdürlük Bilgi İşlem Müdürlüğü
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi