Çağrı Merkezi      (424) 248 47 01   

Mezarlıklar Bayrama Hazırlandı

20 Eylül 2015 Pazar 17:26 Mezarlıklar Bayrama Hazırlandı Elazığ Belediyesi tarafından yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde mezarlıklarda bakım-onarım ve temizlik çalışması gerçekleştirildi
Rutin çalışmalarını bayram öncesi yoğunlaştıran ekipler, Harput, Asri ve Gülmez mezarlığını baştan sona bakımdan geçirdiler. Çalışmalar, Mezarlıklar Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Mezarlık alanlarındaki yabani otlarla çöpleri temizleyen ekipler, yol, bordür ve tretuvar çalışmaları gerçekleştirdi. Ziyaretler sırasında vatandaşa kolaylık sağlayacak yön levhalarının da yerleştirildiği çalışmalarla, mezarlıklar bayram ziyaretlerine hazır hale getirildi.
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bayramlarda vatandaşlar tarafından yoğun olarak ziyaret edilen mezarlıklarda gerekli tüm çalışmaların yapıldığı belirtilerek, “Vatandaşlarımızın mezarlık ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirmeleri için her türlü hazırlık çalışmaları yapılarak, gerekli önlemler alındı” denildi. Açıklamada ayrıca Elazığ Belediyesi olarak Arefe günü Harput, Asri ve Gülmez mezarlığında fidan dağıtımı gerçekleştirileceği kaydedildi.
Öte yandan Harput Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat ve ziyaret için Harput’ta bulunan Araştırmacı-Yazar Zekeriya Bican Elazığ Belediyesi tarafından mezarlıklarda gerçekleştirilen çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ettiler.

Hizmet Kategorisi Mezarlık Hizmetleri
   Çağrı Merkezi
(424) 248 47 01
E-BÜLTEN ÜYELİĞİ
@2016 Elazığ Belediyesi